Προσχολική Παιδαγωγική (Προσχολική)

Εφημερίδες!

Δραστηριότητα επέκτασης

Στη φάση αυτή, ο/η εκπαιδευτικός με τα νήπια πλοηγούνται σε ηλεκτρονικές εφημερίδες για παιδιά, επιλέγουν μια εφημερίδα που καλύπτει τα ενδιαφέροντά τους και μαθαίνουν τον τρόπο για να γίνουν συνδρομητές.

Ας γίνουμε συνδρομητές

Τι περιέχει η εφημερίδα του Μικρού Αναγνώστη; Ας δούμε τα θέματά της...
Σχόλιο:
Θέλετε να γίνετε συνδρομητές της εφημερίδας; Συμπληρώστε τα στοιχεία που ζητούνται και πατήστε το κουμπί "ΑΠΟΣΤΟΛΗ". Μπορείτε να βάλετε τα στοιχεία του Νηπιαγωγείου σας.

Παιδική εφημερίδα

Αρκετοί εκδοτικοί οίκοι εκδίδουν παιδικές εφημερίδες. Ας διαβάσουμε την εφημερίδα των εκδόσεων ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ
Σχόλιο:
Σας ενδιαφέρουν τα περιεχόμενα της εφημερίδας; Θα θέλατε να τη λαμβάνετε στο Νηπιαγωγείο σας; Συμπληρώστε τα στοιχεία που ζητούνται και κάντε κλικ στο κουμπί "Υποβολή".
Δημιουργός Σεναρίου: ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ-ΛΙΝΑ ΒΑΛΣΑΜΙΔΟΥ (Εκπαιδευτικός)
Έλεγχος Σεναρίου με τα Προγράμματα Σπουδών: ΤΣΑΜΠΑΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Σχολικός Σύμβουλος)
Έλεγχος Επιστημονικής Επάρκειας Σεναρίου: ΤΣΑΛΑΓΙΩΡΓΟΥ ΕΛΕΝΗ (Συντονιστής)