Γεωπονία - Τεχνολογία Τροφίμων και Διατροφής (Ε.Ε.) (Επαγγελματικό Λύκειο)

ΕΤΗΣΙΑ ΚΑΛΛΩΠΙΣΤΙΚΑ ΦΥΤΑ

Aπλά σχεδιαστικά προγράμματα .

Στη φάση αυτή οι μαθητές, θα ασχοληθούν με την εφαρμογή, απλών σχεδιαστικών προγραμμάτων Κηποτεχνίας, όπως το GardenPuzzle και ο Οδηγός Καλλωπιστικών Φυτών .

Θα γίνει αρχικά, μια πρώτη επαφή με τα παραπάνω προγράμματα και σε επόμενα μαθήματα θα μπορούν οι καθηγητές με τους μαθητές τους να εμβαθύνουν περισσότερο .

Σχεδιαστικό πρόγραμμα gardenpuzzle .

Το παρόν πρόγραμμα παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ, στην demo έκδοση του . Ο εκπαιδευόμενος επιλέγει try the application και το εγκαθιστά στον υπολογιστή του ή επιλέγει try it on line, σχεδιάζει και το αποθηκεύει με τη χρήση ενός email .
Σχόλιο:
Απλό σχεδιαστικό πρόγραμμα, για την Κηποτεχνία, στην Αγγλική γλώσσα . Επιλέγεις είτε να σχεδιάζεις on line, είτε να κατεβάσεις την demo έκδοση του, στον υπολογιστή σου . Στην πρώτη περίπτωση απαιτείται κι ένας λογαριασμός email, για την αποθήκευση της εργασίας σου .
Δημιουργός Σεναρίου: ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΟΠΑΝΙΩΤΗΣ (Εκπαιδευτικός)
Έλεγχος Σεναρίου με τα Προγράμματα Σπουδών: ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Σχολικός Σύμβουλος)
Έλεγχος Επιστημονικής Επάρκειας Σεναρίου: ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Συντονιστής)